Mezőgazdasági termelés

Az európai tenyésztő és nemesítő szervezetek uniós képviseletét ellátó Európai Haszonállattenyésztők Fóruma bemutatta az „Az európai állattenyésztők jövőképe 2030-ig” című dokumentumot. Az anyag felvázolja a 2030-ig szóló stratégiai jövőképet az ágazat legfontosabb eredményeivel, prioritásaival és célkitűzéseivel, meghatározva az európai állattenyésztés és akvakultúra-tenyésztés jövőjének irányát.

Az Európai Haszonállattenyésztők Fóruma, az EFFAB (European Forum of Farm Animal Breeders) a kérődzők, a sertések, a baromfifélék, a víziállatok és a rovarok genetikájával foglalkozó európai tenyésztő és nemesítő szervezetek uniós képviseletét látja el. A szervezet a kis, a közepes és a globális szervezetektől kezdve a hagyományos, a külterjes és az ökológiai gazdálkodást folytató állattenyésztőkön át a gazdálkodók széles körét fedi le a tenyésztésben. Küldetésük, hogy párbeszédet folytassanak és felhívják a figyelmet a felelősségteljes gazdálkodás fontosságára, továbbá az állattenyésztési rendszerek fenntarthatóságának javításában rejlő lehetőségekre.

Az EFFAB bemutatta az „European Animal Breeders Vision for 2030” című dokumentumot, mely anyag felvázolja a 2030-ig szóló stratégiai jövőképet az ágazat legfontosabb eredményeivel, prioritásaival és célkitűzéseivel, meghatározva az európai állattenyésztés és akvakultúra-tenyésztés jövőjének irányát.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elkészítette és közzétette az EFFAB kiadvány magyar nyelvű fordítását, melyet ”Az európai állattenyésztők jövőképe 2030-ig” címmel itt érhetnek el.

A kiadványban többek között az alábbiakról tudhatnak meg hasznos információkat:

- A felelősségteljesebb és kiegyensúlyozottabb tenyésztési stratégiák felé való elmozdulás hogyan járulhat hozzá az állatok jólétének és egészségének javításához, hogyan csökkentheti az erőforrás-felhasználást és az éghajlatra gyakorolt hatást, valamint hogyan segíthet megőrizni a genetikai sokféleséget.

- Miről szól az EFFAB által kidolgozott EFABAR Kódex és mi a célja?

- A kiegyensúlyozott és felelős tenyésztési stratégiák hogyan segíthetik a mezőgazdasági termelők munkáját és milyen előnyökkel járnak azok az uniós állampolgárók számára?

- Milyen gazdasági, társadalmi és környezeti előnyökkel jár a nemesítés?

- Milyen szerepet tölt be a kutatás, a fejlesztés és az innováció a fenntartható versenyképesség és növekedés biztosíthatóságában?

- Melyek a legfőbb elemei az európai állattenyésztők jövőképének az elkövetkezendő öt évre?

Az EFFAB eredeti, angol nyelvű kiadványa itt érhető el.

Javasoljuk, hogy olvassák el a témához kapcsolódó, korábban megjelent cikkünket is, melyet az alábbi linken érhetnek el:

https://www.nak.hu/tajekoztatasi-szolgaltatas/mezogazdasagi-termeles/107833-allatjolet-es-fenntarthatosag-az-europai-allattenyesztok-2030-ig-tarto-jovokepe

 

Forrás: EFFAB - European Animal Breeders Vision for 2030

NAK/Borovka Zsuzsa

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám