Az elkövetkezendő 5 évben Magyarország megközelítőleg 2.400 milliárd forintnyi támogatást oszthat ki a magyar gazdálkodóknak az I. pilléres keretből, és mintegy 2.900 milliárd forintot fordíthat a II. pilléren keresztül a hazai agrár- és élelmiszergazdaság és a magyar vidék fejlesztésére.
Idén 2025. április 7-től június 10-ig tart az egységes kérelmek beadásának időszaka. A kérelmek kétharmadát, megközelítőleg 105 ezret minden évben a NAK falugazdászai adják be. Ezzel az ingyenes szolgáltatással az elmúlt egy évtizedben több mint 1500 milliárd Ft támogatás lehívásában segítette tagjait a Kamara.
A jövő tanácsadóinak, szaktanácsadóinak felkészülését segíti az EUFRAS YoungEUFRAS kezdeményezés (fiatal szaktanácsadói szekció), melynek legutóbbi nemzetközi workshopja az írországi Galway-ban került megrendezésre. A program célja az volt, hogy a fiatal tanácsadók közösen gondolkodjanak a tanácsadás, szaktanácsadás kihívásairól és megosszák egymással…
A magyar erdészeti csemetetermelés felkészült az erdőtelepítések kiszolgálására, jelenleg csaknem 500 csemetekertben folyik termelés. A csemetekertek 2024-25-ös szezonban mintegy 160 millió erdészeti facsemetét termeltek és kínálnak eladásra, melyek főként a hazai igényeket elégítik ki – mondta Mocz András, az Agrárminisztérium…
Az idei évben első alkalommal kerül megrendezésre az Agroturizmus Étele elnevezésű versenyprogram a „Magyarország étele” rendezvény keretében. Az esemény 2025-ben immár nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre, amely idén a IV. Magyar Gasztronómia Napja részeként kétnapos rendezvénysorozattal várja az érdeklődőket.
Az állattenyésztési élelmiszerláncban tevékenykedő, hasonló gondolkodású uniós partnerekből álló „Európai Állattenyésztés Hangja” elnevezésű csoport újabb kommunikációs anyagában a környezeti felelősségvállalás fontosságára, valamint arra hívja fel a figyelmet, hogy a nagyüzemi baromfitartás és -tenyésztés, valamint a termék-előállítás szigorú uniós környezetvédelmi előírások…
Az USA-ban a tojás továbbra is drága luxustermék. A New York Post szerint márciusban egy tucat tojás átlagosan 6,23 amerikai dollárba került, ami körülbelül 5,60 eurónak felel meg. Ez mintegy 60 százalékos áremelkedés az előző évhez képest.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének kezdeményezését követően az energiaügyi miniszter az ország teljes területére kihirdette a tartósan vízhiányos időszakot, március 1-jei kezdettel.
Személyesen vitték el Brüsszelbe az agrártámogatások megőrzését célzó petíciót a NAK és a MAGOSZ képviselői. A több mint 250 ezer magyar aláírás is jól jelzi, hogy a magyar gazdálkodók számára elfogadhatatlan a Közös Agrárpolitika tervezett átalakítása és az uniós agrárpénzek elvonása.