Az elkövetkezendő 5 évben Magyarország megközelítőleg 2.400 milliárd forintnyi támogatást oszthat ki a magyar gazdálkodóknak az I. pilléres keretből, és mintegy 2.900 milliárd forintot fordíthat a II. pilléren keresztül a hazai agrár- és élelmiszergazdaság és a magyar vidék fejlesztésére.
Nem hagyjuk, hogy az Európai Bizottság tönkre tegye a gazdákat!
A Gazdaságátadási együttműködés támogatása című KAP-RD07-1-25 felhívás alapvető célja a gazdaságátadás ösztönzése, a sikeres utódlási szakaszokon alapuló családi gazdaságok társadalmi és gazdasági fenntarthatóságának elősegítése a gazdaságátadó támogatásával.
Adataink az ország különböző pontjairól származnak, melyek tájékoztató jellegűek. A védekezést mindig az adott terület fogási adataira alapozzuk.
A Közös Agrárpolitika Irányító Hatósága társadalmi egyeztetés céljából közzétette az „Erdő-környezetvédelmi többéves kötelezettségvállalások (EKV I.)”, - megnevezésű (KAP-RD35-1-25 kódszámú) pályázati felhívás tervezetét.
Megjelent a Magyar Államkincstár 46/2025. (VII. 16.) számú közleménye a szőlőültetvényeken megvalósuló növényegészségügyi védekezés támogatásáról szóló 9/2016. (II. 15.) FM rendelet alapján a 2025. évi kifizetési kérelem benyújtásának feltételeiről.
A bogyós gyümölcsök gazdaságos termesztésének lehetősége hazánkban, még magasan képzett szakmai körökben is komoly vita tárgya. Abban azonban közös az álláspont, hogy a megváltozott klimatikus adottságok mellett, változatlan formában nem termeszthetők eredményesen a bogyósok.
A Nemzetközi Szőlészeti-Borászati Szervezet (OIV) is elkötelezett a szőlő aranyszínű sárgasága elleni védekezésben, mely betegség az Európai Unió (EU) jelentős karantén károsítója.
A NAK Zöld Támogató Egység „Élet a szántóföldön – a gazdálkodók és a székicsér együttélése” című rendezvényének célja, hogy bemutassa miként tud egy speciális szántóföldi növénytermesztés élőhelyet teremteni több védett és fokozottan védett madárfajnak.