Környezetgazdálkodás

A természetvédelem egyik legfontosabb feladata a veszélyeztetett élőhelyek helyreállítása és megőrzése. Ennek érdekében a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság gondozásában egy hiánypótló kiadvány jelent meg, amely Magyarország síkvidéki területeinek élőhely-rekonstrukciós lehetőségeit és tapasztalatait mutatja be. A kötet célja, hogy gyakorlati útmutatóként szolgáljon mindazok számára, akik részt vesznek és vennének az élőhelyek helyreállításában.

A kiadvány tartalma és célja

Az "Élőhely-rekonstrukciók lehetőségei és tapasztalatai Magyarország síkvidéki területein" című könyv átfogó képet nyújt az elmúlt évek természetvédelmi eredményeiről. A kiadvány 33 esettanulmányt tartalmaz, amelyek konkrét példákon keresztül mutatják be a különböző rekonstrukciós eljárások hatékonyságát. A könyv nemcsak szakmai vezérfonalat ad, hanem segíti a tudásátadást is, amely elengedhetetlen az agrár- és természetvédelmi szakemberek együttműködéséhez.

A kötetben bemutatott projektek között szerepelnek gyepes és vizes élőhelyek helyreállításai, valamint olyan speciális kezdeményezések, mint a rákosi vipera élőhelyének védelme. A kiadvány külön figyelmet fordít az invazív fajok visszaszorítására, a fenntartható legeltetéses gazdálkodásra, valamint az ökológiai szempontból érzékeny gyepek kezelésére.

Jógyakorlatok gyűjteménye

A könyv mellett egy kiegészítő füzet is elérhető "Jógyakorlatok gyep- és vizesélőhely-rekonstrukciókban" címmel. Ez a kiadvány részletesen ismerteti azokat a módszereket, amelyek sikeresen alkalmazhatók különböző síkvidéki élőhelyek fejlesztésében. Az anyag gyakorlati példákat nyújt a gyepgazdálkodásra, vízvisszatartásra és fajvédelmi intézkedésekre.

Miért fontos ez az agrárszektor számára?

Az élőhely-rekonstrukciók szorosan kapcsolódnak az agráriumhoz, hiszen számos természetvédelmi beavatkozás érinti a mezőgazdasági területeket, de ezzel együtt azt is érdemes látni, hogy számos védett és Natura 2000-es élőhely alapvetően a mezőgazdasági tevékenységnek köszönhetően jött létre, illetve maradt fent – így ennek a két félnek érdemes együtt gondolkodnia és dolgoznia. Az agrártámogatások és pályázati lehetőségek megfelelő kihasználásával nemcsak a biodiverzitás növelhető, hanem hosszú távon fenntartható gazdálkodási formák is kialakíthatók.

A kiadványok szabadon elérhetők a Kiskunsági Nemzeti Park honlapján ITT.

Ezek az anyagok nemcsak hazánk természeti értékeinek megóvását segítik elő, hanem hozzájárulnak ahhoz is, hogy fenntarthatóbb környezetet teremtsünk a jövő generációi számára.

NAK KAP-hálózat ZTE / Tuchbandné Varga Orsolya, Gyenes Adrienn

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám